Czym wyróżnia się szpachla z włóknem węglowym?
Naprawy lakiernicze często wymagają wypełniania ubytków spowodowanych uszkodzeniami powierzchni lakieru. Dlatego przy naprawach pojazdów, łodzi i jachtów stosuje się specjalistyczne szpachlówki. Są to preparaty, które doskonale wypełniają rysy, a także większe wgniecenia i ubytki lakieru. Wśród wielu rodzajów profesjonalnych szpachlówek na szczególną uwagę zasługuje szpachla z włóknem węglowym.
Szpachle i ich zastosowanie
Szpachlówki przeznaczone do napraw lakierniczych służą do wypełnienia ubytków oraz wyrównania nierówności spowodowanych uszkodzeniami lakieru. W zależności od rodzaju szpachlówki mogą być stosowane do wypełniania dużych ubytków lub wykańczania powierzchni, w celu nadania im odpowiedniej gładkości po wykonanych naprawach. Ich zaletą jest niewielki koszt w porównaniu do wymiany uszkodzonego elementu na nowy. Szpachlówki charakteryzują się dużą uniwersalnością, są łatwe w aplikacji i obróbce. Dzięki temu umożliwiają wygodne i precyzyjne wypełnienie ubytków lub wgnieceń oraz przygotowanie solidnej i trwałej powierzchni pod aplikację podkładu i lakieru nawierzchniowego.
Czym jest szpachlówka z włóknem węglowym?
Szpachle z włóknem węglowym są doskonałym środkiem do wypełniania ubytków w nadwoziach samochodowych i przy naprawach lakierniczych motocykli, łodzi, jachtów i innych powierzchni, wszędzie tam, gdzie priorytetem jest uzyskanie gładkiej, sztywnej i stabilnej powierzchni. Są to preparaty poliestrowe wzmocnione włóknem węglowym o większej wytrzymałości od innych szpachlówek. Wytwarzane są między innymi przez producenta materiałów blacharsko-lakierniczych Polfill z miejscowości Pustków niedaleko Dębicy.
Zastosowanie szpachli z włóknem węglowym
Nowoczesna szpachla z włóknem węglowym charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, stabilnością oraz bardzo dobrą przyczepnością. Doskonale przylega do stali czarnej i ocynkowanej, aluminium, tworzyw sztucznych z wyjątkiem PE i PTFE oraz laminatów poliestrowych i z włókien węglowych. Nadaje się także do napraw starych powłok lakierowych, a nawet drewna i płyt meblowych. Zapewnia łatwą obróbkę i niedługi czas utwardzenia. Umożliwia wypełnienie dużych ubytków, tworząc jednocześnie doskonałe podłoże do podkładów i lakierów nawierzchniowych. Dobrym przykładem może być szpachlówka z włóknem węglowym oferowana przez wspomnianą firmę Polfill w opakowaniach 200, 500, 1000 i 1800-gramowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana