Dlaczego oddanie auta na skup to dobra alternatywa dla komisu?

Kiedy użytkowany przez nas samochód zaczyna sprawiać coraz większe kłopoty, zmuszając nas do częstego odwiedzania mechanika, nadszedł prawdopodobnie czas na zmianę. Jeżeli odczuwamy jakiś sentyment, potrzebę pozbycia się wysłużonego wozu uzasadnić mogą kwoty, jakie przeznaczamy na naprawy oraz na rosnącą składkę OC.
Jak się okazuje, nie tak łatwo jest znaleźć nabywcę na pojazd, którego stan do najlepszych ewidentnie nie należy. Pomijając nawet to, stworzenie ogłoszenia w jednym z serwisów internetowych i późniejsze zarządzanie nim nie jest niczym przyjemnym. Z drugiej zaś strony zdanie się na mniejszy lub większy komis, także ma swoje wyraźne wady. Czy wobec tego oddanie auta na skup wydaje się wyjściem najrozsądniejszym? W dalszej części tego artykułu postaramy się dokładnie zbadać ten temat. Zachęcamy do lektury!
Wycena samochodów
Skupy samochodów przyjmują wozy w dosłownie każdej kondycji. Mogą to być zupełnie sprawne maszyny, ale także te, których dni są już policzone. Auta działające wycenia się za pomocą rynkowych standardów. Na ostateczną należność wpływ mają: marka, model, rok produkcji, przebieg oraz pojemność i rodzaj silnika. Oprócz tego pod uwagę bierze się wyposażenie, jakość lakieru, a także ogólny stan całości. Co ważne, wyższą ceną uzyskają pojazdy, posiadające dobrze udokumentowaną historię serwisowania.
Kwestie związane z kasacją
Kiedy samochód nadaje się już tylko na złom, największe znaczenie będzie miała jego waga. To w oparciu o nią ustala się kwotę do wypłaty. Pamiętajmy jednak, że według przepisów polskiego prawa najpierw spełniony musi zostać warunek kompletności. Jeśli bowiem rzeczywista masa pojazdu stanowi mniej niż 90% wartości widniejącej w dowodzie rejestracyjnym, czekać nas mogą pewne sankcje.
Jak działa komis?
Komisy pełnią tak naprawdę funkcję pośrednika – ich właściciele w zamian za ustaloną prowizję zajmują się poszukiwaniem kupców. Choć dostrzegamy w tym rozwiązaniu szansę, pewności zarobku nigdy od takiego sprzedawcy nie dostaniemy. Cały proces ciągnąć może się przez długi czas, na końcu przynosząc niezbyt zadowalający rezultat. Ponadto, wspomniana – przeważnie wysoka – prowizja doliczana jest czasem do ceny pojazdu, co tylko odstrasza ewentualnych nabywców. Nie raz też przejrzystość samych warunków współpracy pozostawia wiele do życzenia.
Kilka słów o samodzielnej sprzedaży
Sprzedaż na własną rękę wymagać będzie od nas nie tylko cierpliwości. W tej sytuacji wykazać musimy się dostateczną znajomością branży. Poza tym czeka nas ciągłe odpowiadanie na szereg pytań i wielokrotne prezentowanie auta zainteresowanym, później natomiast – załatwianie przeróżnych formalności.
Skup, czyli błyskawiczna transakcja
Zwracając się o pomoc do skupu – mówi specjalista z firmy Caban Recykling – oszczędzamy przede wszystkim czas. Możemy być w końcu pewni, że cała procedura przebiegnie bezstresowo i błyskawicznie. Jakkolwiek sporo osób będzie tym faktem zdziwionych, szybka sprzedaż starszego auta za zadowalającą stawkę jest jak najbardziej możliwa. Co ważne, w tym przypadku pełną kwotę otrzymujemy od razu: jako gotówkę, bądź w formie przelewu na wskazane konto.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Samochody - blacharstwo, lakiernictwo
Roban Auto Service s.c. Robert Sułkowski Andrzej Stencel
woj. mazowieckie02-699 Warszawa, Kłobucka 9A
-
Samochody - blacharstwo, lakiernictwo
AUTO-PUL Usuwanie wgnieceń bez lakierowania Krzysztof Zatylny
woj. dolnośląskie59-700 Kruszyn, Kasztanowa 50A
-
Samochody - blacharstwo, lakiernictwo
Blacharstwo, Lakiernictwo Samochodowe Piotr Chiliński
woj. wielkopolskie63-720 Koźmin Wielkopolski, Zamkowa 33A
-
Samochody - blacharstwo, lakiernictwo
Potrykus Ewa Usługi Blacharsko-Lakiernicze
woj. pomorskie83-330 Żukowo, Armii Krajowej 21a